PREDSTAVLJANJE UČENIČKIH REZULTATA SA ŽUPANIJSKIH I DRŽAVNIH NATJECANJA

Autor: Katarina Kotrla Vidić, 2. 5. 2016.

28. travnja 2016. godine u školskoj knjižnici Osnovne škole „Dobriša Cesarić“ održalo se predstavljanje najuspješnijih rezultata naših učenika sa županijskih i državnih natjecanja koja su se održala ove školske godine. Najuspješnijim rezultatom smatralo se osvojeno 1. mjesto na županijskoj razini natjecanja te sudjelovanje na državnoj razini.

Krenimo redom. Učenici i mentori koji su ove školske godine sudjelovali na državnim natjecanjima i smotrama:

MATEMATIKA

Prvo mjesto na Županijskom natjecanju iz matematike osvojio je učenik 6.c razreda Lucijan Grgić. Mentorica učeniku bila je profesorica Marija Glibo-Čuljak. Učenik je sudjelovao i na Državnom natjecanju iz matematike u Primoštenu.

INFORMATIKA – INFOKUP 2016.

Prvo mjesto na Županijskom natjecanju iz informatike, u kategoriji Razvoj softvera i poduzetništvo, osvojili su učenici osmog razreda Luka Pamer i Fran Marinić. Mentorica učenicima bila je profesorica Katarina Kotrla. Učenici su sudjelovali na Državnom natjecanju iz informatike – Infokup 2016. koje se održalo u Primoštenu.

LIDRANO 2016.

Učenici članovi Radijske družine na Županijskom su Lidranu predloženi za državnu razinu u kategoriji radijskih emisija (novinarski izraz). Radijsku emisiju točnije radioigru snimali su učenici osmog razreda Patrick Pok, Petra Mišić i Toni Grgić. Mentorica učenicima je profesorica Marija Mrkojević. Učenici su također sudjelovali na Državnoj smotri Lidrano u Šibeniku.

TEHNIČKA KULTURA

Učenica petog razreda Ivona Halas sudjelovala je na Državnom natjecanju iz tehničke kulture. Mentor učenici bio je profesor Franjo Kvesić.

Prva mjesta na županijskim natjecanjima i smotrama:

POVIJEST -  učenik osmog razreda Lovro Hudeček, mentorica prof. Ivana Domanović;

INFORMATIKA – učenica petog razreda Ramona Bilić, mentorica prof. Katarina Kotrla;

GEOGRAFIJA -  učenica šestog razreda Mia Zekić, mentor prof. Ivica Marinović;

KEMIJA -  učenik sedmog razreda Luka Radić, mentorica prof. Julijana Madaj Prpić;

BIOLOGIJA -  učenica sedmog razreda Nina Klarić, mentorica prof. Julijana Madaj Prpić;

LIDRANO 2016. - za državnu su razinu bili predloženi školski list Slap čiji su glavni urednici Eva Gotlibović (8.c) i Dinko Maslač (6.b) te pjesma Ovisnost učenice Vere Prodanović (8.c). Mentorica učenicima je prof. Blanka Đimoti Zima.

SPORT

DRŽAVNI PRVACI U ŠAHU su dječaci: Tibor Kakuk, Stjepko Čuljak, Marin Solina i Josip Šipek.

Djevojčice su u šahu osvojile 4. mjesto na državnom natjecanju.

To su: Lara Peić, Ana Skukan, Nora Pisker, Elena Solina, Franka Šunjo i Nina Klarić.

ATLETIKA – učenice sedmih i osmih razreda 1. mjesto u županiji i 2. mjesto u regiji. To su: Dora Pečur, Lucija Krnčević, Tonka Pavelić, Nora Pisker, Nina Obradović, Lea Novak, Katja Prce, Lucija Kovač, Lorena Miličević i Franka Šunjo.

ODBOJKA – djevojčice 1. mjesto u županiji i 2. mjesto u regiji. To su: Lucija Krnčević, Lucija Kovač, Tea Novak, Lorena Miličević, Nora Pisker, Franka Šunjo, Klara Janček, Matea Puntarić, Melani Vidošević i Anđela Kuraja.

GIMNASTIKA – 1. mjesto u županiji djevojčice i dječaci. 2. svibnja idu na državno natjecanje u Osijek. Očekujemo medalje.

To su: Tonka Pavelić, Analena Barić, Lorena Kukić, Tea Čavec i Lucija Kovač. Od dječaka: Jan Letić, Matija Markanjević, Gabrijel Šunjo, Gabrijel Marčetić i Matej Čolić.

STOLNI TENIS – djevojčice 1. mjesto u županiji i 3. mjesto u regiji:

Marta Puljić, Nora Pisker i Vlatka Soldo.

Nogometaši danas igraju finalne utakmice…

Mentori i treneri naših sportaša su profesori Dragan Pavlović i Goran Njavro.

Još jednom svima iskrene čestike i hvala vam.

« Svibanj 2024 »